O Nas - AlterTube

Internetowa Przystań Wolności

Założenia

Idea stworzenia takiego miejsca w internecie, gdzie będzie można swobodnie wymieniać poglądy oraz dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin zrodziła się jeszcze przed sytuacją z COVID-19. Wszyscy dzisiaj doświadczamy ograniczenia swobody wypowiedzi, co jest zaprzeczeniem założeń wolności w internecie. Firmy technologiczne mają dzisiaj ogromny wpływ na nasze życie a obecnie szczególnie na nasze zdrowie. Stosowanie określonych algorytmów pozbawia społeczność internetową wiedzy, która jest niezgodna z zasadami „społeczności”. Definicja społeczności została ograniczona tylko do zasad firmowej społeczności gigantów technologicznych, którzy wiedzą jak jest najlepiej, wprowadzając w życie „cyfrowe ministerstwa prawdy”.

Zasadnicze pytanie dotyczy kwestii, w jaki sposób przywrócić ludziom wolność w internecie, czyli powrócić do korzeni społeczności internetowej. Jedną z możliwych dróg jest stworzenie internetowej przystani wolności w formie platformy technologicznej. Znacznie łatwiej powiedzieć ale dużo trudniej taką platformę stworzyć.

Jednak jeśli człowiek chce realizować swoje marzenia wtedy pojawia się … młody człowiek, informatyk, któremu idea internetowej przystani wolności bardzo przypadła do gustu. Po krótkiej rozmowie powiedział, że podejmuje się takiego wyzwania informatycznego i że ta idea jest warta … grzechu. Tak powstał zespół założycieli projektu społeczno-informatycznego - altertube.

Nazwa nowej platformy nie jest przypadkowa, zwłaszcza w obecnych czasach. Ale nie chodzi tylko o samo słowo. Okazuje się, że słowo alter nabiera w dzisiejszych czasach innego znaczenia – oznacza powrót do wolności w internecie.

Technlogia

Podstawowym celem technologii jest pomaganie ludziom w życiu, aby kwestie bardziej skomplikowane stały się znacznie mniej skomplikowane. Aby w sposób przyjemny i przyjazny korzystać z możliwości jakie daje nowoczesna technologia informatyczna. Obecne narzędzia społecznościowe powoli stają się zaprzeczeniem idei społeczności, stają się bardziej zamknięte niż otwarte. Dlatego dużym wyzwaniem jest stworzenie platformy, która będzie nowoczesna, niezależna od dużych firm technologicznych oraz społecznościowa. Nowa platforma altertube będzie posiadać własną autorską infrastrukturę serwerową, (hardwere & softwere) umieszczoną w wybranych specjalistycznych centrach kolokacji. Daje to ogromny poziom niezależności, możliwości jej funkcjonalności oraz skalowalności. Mamy w związku z tym ambitne plany aby w latach 2021- 2025 pozyskać od 100 do 1.000 kanałów partnerskich oraz od 100.000 do 1.000.000 użytkowników/subskrybentów. Pracujemy również nad szeregiem innowacyjnych narzędzi społecznościowych, które będą integralną częścią kontentu audio & video.
Dzięki takim rozwiązaniom przywrócimy społeczności jej społeczny charakter i zasady.

Społeczność

Budowanie platformy społecznościowej stawia wyzwanie jak taki projekt finansować, ponieważ bez pieniędzy nie można się rozwijać. Jest kilka scenariuszy od finansowania społecznościowego po finanansowanie kapitałowe. Analizując możliwości postawiliśmy na finansowanie społecznościowe w formie crowfundingu społecznościowego. Przedstawimy Państwu wkrótce - lipiec/sierpień - nasze propozycje i zasady patronatu społecznościowego. Niezależnie od naszej propozycji już teraz możemy powiedzieć, że zarówno twórcy poszczególnych kanałów partnerskich jak również użytkownicy/subskrybenci nie będą ponosić kosztów korzystania z platformy altertube.

Pierwszym przykładem kanału partnerskiego, który pojawi się w wakacje lipiec/sierpień 2021 na platformie altertube będzie Niezależna Telewizja NTV Janusza Zagórskiego. Janusz Zagórski, jest twórcą pionierskiego kanału internetowego od ponad 10 lat a nawet znacznie wcześniej. Niestety jest także jednym z pierwszych niezależnych twórców, któremu portal YouTube usunął cały jego dorobek – ponad 9 tys. audycji oraz ponad 330 tys. subskrybentów, powołując się na zasady „społeczności”.

Jednak dzięki wspólnej pracy i zastosowaniu innowacyjnych narzędzi informatycznych, – kanał NTV Janusza Zagórskiego będzie ponownie dostępny w internecie w wakacje - lipiec/sierpień 2021. W normalnym trybie potrzebny czas aby tak duży kontent umieścić w internecie to co najmniej kilka miesięcy pracy.

Dla takich chwil - aby ponownie zobaczyć ponad 9 tys. audycji NTV - warto robić taki projekt jak altertube. Będzie to przykład powrotu do korzeni – wolności w internecie na niezależnej platformie. Mamy nadzieję, że przykład kanału NTV będzie również inspiracją dla innych kanałów i innych twórców internetowych aby stać się także kanałem partnerskim na platformie altertube, budując w ten sposób społeczność wolnych ludzi.
Zapraszamy wszystkich, twórców oraz użytkowników na przystań wolności. 

Każdy z nas stanie się współtwórcą platformy społecznościowej altertube.
Jarosław Kasprzak
Dawid Woźniak

CORPORATE

Justice joy manners boy

MUSIC INTERFACE

Bed head loud

FIRE DANGEROUS

Down she bore sing saw

LIKES COUNTER

As if made held in an shot

GAMBLING

Mrs chief great maids

BUGS FIXED

In no impression contrasted
LET'S TRY IT

It does it all.

These tips can really help you build up quite a sizeable Iphone movie collection, but only if you are smart.

What do you think?

Affronting imprudence do he he everything. Far advanced settling say finished raillery. Offered chiefly farther of my no colonel shyness. Such on help ye some door if in. Laughter proposal laughing any son law consider. Needed except up piqued an.
Learn More »
Vivamus tincidunt iaculis quam;
Nam accumsan iaculis diam et pretium;
Donec consectetur neque ac laoreet 
Nulla id vulputate ipsum. Vestibulum
Proin eleifend risus velit.

You already know it, but Oxygen is super rad.

GET STARTED
apartmentlighterdiceheartmusic-notefilm-playusersrocketbug